שני צלילים בנשימה אחת – Snarky Puppy & Lalah Hathaway

אז היא מצליחה לשיר שני צלילים במכה אחת. איך זה קורה?

נתחיל מההתחלה. ההרכב סנארקי פאפי מורכב ברובו מבוגרי אוניברסיטת צפון טקסס. 40 מוזיקאים מוכשרים שחלקם מנגנים בהרכבים בעלי שם כמו אריקה בדו, ג'סטין טימברלייק וסנופ דוג. מנהיג הלהקה הוא הבאסיסט מייקל ליג (ליגה!) להרכב 9 אלבומים, כשהראשון יצא בשנת 2006, כשנתיים לאחר הקמת ההרכב, ואילו האחרון יצא ב-2015. בשנה הבאה מתוכננים לצאת עוד שני אלבומים, "Family Dinner – Volume 2" שאמור לצאת ב-12.2.2016 וגם "Empire Central" שיצא זמן מה אחריו.

בינואר 2014 זכו חברי ההרכב יחד עם ליילה הת'וויי בפרס הגראמי היוקרתי, בקטגוריית הביצוע של רית'ם אנד בלוז, על הביצוע שלהם את "Something", מתוך אלבומם השביעי "Family Dinner – Volume 1", שיצא ב-2014. ניתן לשמוע את השיר בסרטון כאן למעלה..

06:12 לתוך הקליפ ואפשר לשומע אותה שרה שני צלילים נפרדים בו זמנית. הסבר אחד יכול להיות סוג של טכניקת שירה פוליפונית, בה משתמשים באוברטונים שונים של הצליל המקורי. דוגמה לכך ניתן לראות כאן:

מצד שני, הת'ווי לא נשמעת ככה והצליל השני לא נשמע כמו אוברטון מזמזם. בדיקה מהירה ביוטיוב מגלה המון אנשים שמצליחים להוציא את האוברטונים האלה, כולם נשמעים כמו צינורות השקיה באורכים שונים. אז יכול להיות שכאן מדובר במשהו אחר.

אני חשדתי שמדובר במכשיר אפקטים ווקליים, כמו זה שצמוד לסטנד המיקרופון ממש לידה, אבל הסתבר לי שלא כצעקתה.

אז עדיין אין פיתרון ברור, אבל אנחנו ללא ספק בכיוון.

לילה הת'וואי, אגב, היא ביתו של דוני הת'וואי המפורסם. היא מעולם לא ביצעה שיר שלו, למרות שלחצו עליה..

אפשר לבדוק גם את

רותם נחמני מקשקשת אותנו בבטן

השבוע הלכתי לראות את הצגת היחיד של רותם נחמני – "מקושקשת", בתיאטרון יפו. הדרך לשם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *